Przejdź do treści głównej
Graficzne logo strony

Monika Kociuba

Materiały do nauki języka fińskiego

Buduj język fiński. Część druga.

Buduj język fiński. Część druga.


Co to za kurs?

„Buduj język fiński” to kurs języka fińskiego na poziomie podstawowym, prowadzony za pomocą tłumaczeń. Jak cegiełce po cegiełce będziesz poznawać nowa słówka, zwroty i zagadnienia gramatyczne. Dzięki kursowi zautomatyzujesz przydatne struktury oraz poznasz fundamenty języka fińskiego.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób znających podstawy lub chcących odświeżyć swoją wiedzę i umiejętności. Polecane jest ukończenie części pierwszej dostępnej Tutaj. Kurs stanowi przydatny suplement do standardowego kursu. Szczególnie polecam osobom, które preferują tłumaczenia jako metodę nauki oraz analizę każdego wyrazu w zdaniu.

W skład kursu wchodzą:

 • Nagrania wideo do każdej lekcji Każde nagranie trwa około 8-10 minut. Nagrania wideo można odtwarzać online.
 • Nagrania audio do każdej lekcji Nagrania audio są ścieżką dźwiękową z nagrań wideo, więc długość jest taka sama.
 • Podręcznik Wszystkie zdania wraz z tłumaczeniem oraz komentarzem gramatycznym (możesz również pobrać plik PDF).
 • Zeszyt ćwiczeń Dostępny w formacie PDF dokument pozwoli samodzielnie napisać tłumaczenia fińskie obok zdań polskich (możesz również pobrać plik PDF).
 • Słownik Dostępny do pobrania w formacie PDF słownik polsko-fiński zawiera słówka ze wszystkich lekcji.
 • Quizy Do każdej sekcji (pięć lekcji) do wykonania jest krótki test sprawdzający wiedzę.

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń (pliki pdf)

Pliki do pobrania widoczne będą tutaj po wykupieniu dostępu do kursu

Informacje o kursie

Autor: Monika Kociuba

Trudność: Podstawowy

Poziom: A1.2

Pliki do pobrania: audio (mp3), pdf

Dostęp do kursu: na 12 miesięcy do platformy online

Buduj język fiński. Część druga.

35.00
1 rok dostępu

Buduj język fiński. Część 1 + 2 + 3

Wyprzedaż 80.00
1 rok dostępu
Metody płatności: szybkie płatności internetowe Visma Pay, PayPal, przelew standardowy, kupony rabatowe

Kurs Instructor

Monika Kociuba Monika Kociuba Autor

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od ponad 10 lat tworzę materiały do nauki języków.

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA i Google Prywatność i Warunki

  Wprowadzenie

  Lekcje 21-25

  Lekcje 26-30

  Lekcje 31-35

  Lekcje 36-40

  Podsumowanie


  4 opinii o “Buduj język fiński. Część druga.

  1. Świetny kurs, jasno przedstawiona gramatyka, któtkie 10 min lekcje, więc łatwo można opanować materiał. Polecam, zwłaszcza dla nie mających zbyt dużo wolnego czasu. A najfajniesze są obrazki ilustrujące słownictwo 🙂

  2. Gdy pierwszy raz popatrzyłem na fiński portal z aktualnościami, to nie byłem w stanie domyślić się co znaczy choć jedno zdanie. Zupełnie egzotyczny język, w porównaniu do polskiego, angielskiego czy któregokolwiek języka z krajów skandynawskich (no, może zdarzy się kilka słów w jakimś stopniu podobnych, ale gramatyka to co innego).
   Każda lekcja to solidny zastrzyk informacji. Jest to głównie gramatyka i podstawowe słownictwo, ale tłumaczona stopniowo. Każda lekcja to częściowe powtórzenie poprzednich, przez co materiał utrwala się nieco lepiej.
   Każda z części kursu (1-20, 21-40 i 41-60) zajęła mi około miesiące, po średnio dwie godziny dziennie. Dlatego, że oprócz samego słuchania lekcji i pisania ćwiczeń, powtarzałem cały materiał od początku za pomocą jednej z aplikacji do powtórek. Zasada: nie ruszam dalej, dopóki nie rozumiem i nie pamiętam w pełni poprzedniego materiału. Po tych 2.5 miesiącach wyrobił się już nawyk, odpowiednie odmiany wyrazów wskakują do głowy automatycznie.
   Te trzy części, mimo że nie uczą nie wiadomo jak wiele słownictwa, to wprowadzają na tyle, że można rozróżnić wiele konstrukcji i pojedyncze słowa, czytając nawet zaawansowane teksty. No i wysłowić się w prostych sytuacjach – a to duży sukces, bo mówimy o poziomie A1.
   Kurs zachęca do dalszego eksplorowania języka. Pomimo, że na początku ilość zasad gramatycznych wydaje się koszmarem, to można wyuczyć się jej „na wyczucie”.
   Teraz bez problemu mogę zająć się podręcznikiem do A1/A2 w pełni po fińsku, bo wiele pojęć jest mi znajomych i nie czuję się już w nim zagubiony – a tak było przed odbyciem kursu.
   Słowem, polecam i proszę pamiętać, że trzeba uczyć się codziennie i nie ma dróg na skróty 🙂 Z aplikacji w telefonie trudno nauczyć się języka, to iluzja. Są za to idealne do powtórek i wyrabiania nawyku nauki.

  3. Jestem bardzo zadowolony. Kurs bardzo przyjazny dla ucznia i ciekawie wykonany. Umożliwia to łatwe przyswojenie nowych słów i gramatyki. :).

  4. Bardzo dobry kurs, szczególnie dla osoby, która nigdy wcześniej nie uczyła się fińskiego. Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam właśnie na ten kurs. Bardzo profesjonalne prowadzenie lekcji, które zachęcało do uczestniczenia w kolejnych. Fiński jest trudnym językiem, a jego gramatyka bardzo różni się od gramatyki języków indoeuropejskich, a w wydaniu Pani Moniki gramatyka fińska przybierała „ludzkie oblicze”. Pani Monika jest bardzo profesjonalnym nauczycielem, a każda lekcja była tak przemyślana, aby nauka fińskiego stała się przyjemnością. Dziękuję i polecam!!!!

  Dodaj opinię

  Zachęcam do napisania kilku zdań

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  0