Przejdź do treści głównej
Graficzne logo strony

Monika Kociuba

Materiały do nauki języka fińskiego

Buduj język fiński. Część pierwsza.

Buduj język fiński. Część pierwsza.


Co to za kurs?

„Buduj język fiński” to kurs języka fińskiego dla początkujących prowadzony za pomocą tłumaczeń. Jak cegiełce po cegiełce będziesz poznawać nowa słówka, zwroty i zagadnienia gramatyczne. Dzięki kursowi zautomatyzujesz przydatne struktury oraz poznasz fundamenty języka fińskiego.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest dla osób początkujących lub chcących odświeżyć swoją wiedzę i umiejętności. Kurs stanowi przydatny suplement do standardowego kursu. Szczególnie polecam osobom, które preferują tłumaczenia jako metodę nauki oraz analizę każdego wyrazu w zdaniu.

W skład kursu wchodzą:

 • Nagrania wideo do każdej lekcji Każde nagranie trwa około 8-10 minut. Nagrania wideo można odtwarzać online.
 • Nagrania audio do każdej lekcji Nagrania audio są ścieżką dźwiękową z nagrań wideo, więc długość jest taka sama.
 • Podręcznik Wszystkie zdania wraz z tłumaczeniem oraz komentarzem gramatycznym (możesz również pobrać plik PDF).
 • Zeszyt ćwiczeń Dostępny w formacie PDF dokument pozwoli samodzielnie napisać tłumaczenia fińskie obok zdań polskich (możesz również pobrać plik PDF).
 • Słownik Dostępny do pobrania w formacie PDF słownik polsko-fiński zawiera słówka ze wszystkich lekcji.
 • Quizy Do każdej sekcji (pięć lekcji) do wykonania jest krótki test sprawdzający wiedzę.

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń (pliki pdf)Pliki do pobrania widoczne będą tutaj po wykupieniu dostępu do kursu

Informacje o kursie

Autor: Monika Kociuba

Trudność: Początkujący

Poziom: A1.1

Pliki do pobrania: audio (mp3), pdf

Dostęp do kursu: na 12 miesięcy do platformy online

Buduj język fiński. Część pierwsza.

35.00
1 rok dostępu

Buduj język fiński. Część 1 +2 +3

Wyprzedaż 80.00
1 rok dostępu
Metody płatności: szybkie płatności internetowe Visma Pay, PayPal, przelew standardowy, kupony rabatowe

Kurs Instructor

Monika Kociuba Monika Kociuba Autor

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od ponad 10 lat tworzę materiały do nauki języków.

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA i Google Prywatność i Warunki

  Wprowadzenie

  Lekcje 1-5

  Lekcje 6-10

  Lekcje 11-15

  Lekcje 16-20

  Podsumowanie


  18 opinii o “Buduj język fiński. Część pierwsza.

  1. Dzień dobry ! Dopiero co zaczęłam naukę języka fińskiego 🙂👍 Jak narazie jestem zadowolona, wymowa, słownictwo i sposób przekazu bardzo mi odpowiada.

  2. Gdy pierwszy raz popatrzyłem na fiński portal z aktualnościami, to nie byłem w stanie domyślić się co znaczy choć jedno zdanie. Zupełnie egzotyczny język, w porównaniu do polskiego, angielskiego czy któregokolwiek języka z krajów skandynawskich (no, może zdarzy się kilka słów w jakimś stopniu podobnych, ale gramatyka to co innego).
   Każda lekcja to solidny zastrzyk informacji. Jest to głównie gramatyka i podstawowe słownictwo, ale tłumaczona stopniowo. Każda lekcja to częściowe powtórzenie poprzednich, przez co materiał utrwala się nieco lepiej.
   Każda z części kursu (1-20, 21-40 i 41-60) zajęła mi około miesiące, po średnio dwie godziny dziennie. Dlatego, że oprócz samego słuchania lekcji i pisania ćwiczeń, powtarzałem cały materiał od początku za pomocą jednej z aplikacji do powtórek. Zasada: nie ruszam dalej, dopóki nie rozumiem i nie pamiętam w pełni poprzedniego materiału. Po tych 2.5 miesiącach wyrobił się już nawyk, odpowiednie odmiany wyrazów wskakują do głowy automatycznie.
   Te trzy części, mimo że nie uczą nie wiadomo jak wiele słownictwa, to wprowadzają na tyle, że można rozróżnić wiele konstrukcji i pojedyncze słowa, czytając nawet zaawansowane teksty. No i wysłowić się w prostych sytuacjach – a to duży sukces, bo mówimy o poziomie A1.
   Kurs zachęca do dalszego eksplorowania języka. Pomimo, że na początku ilość zasad gramatycznych wydaje się koszmarem, to można wyuczyć się jej „na wyczucie”.
   Teraz bez problemu mogę zająć się podręcznikiem do A1/A2 w pełni po fińsku, bo wiele pojęć jest mi znajomych i nie czuję się już w nim zagubiony – a tak było przed odbyciem kursu.
   Słowem, polecam i proszę pamiętać, że trzeba uczyć się codziennie i nie ma dróg na skróty 🙂 Z aplikacji w telefonie trudno nauczyć się języka, to iluzja. Są za to idealne do powtórek i wyrabiania nawyku nauki.

  3. Jestem bardzo zadowolony. Kurs bardzo przyjazny dla ucznia i ciekawie wykonany. Umożliwia to łatwe przyswojenie nowych słów i gramatyki. :).

  4. Bardzo dobry kurs, który pozwala w sposób łatwy i szybki pszyswoić wiedzę 🙂

  5. Bardzo dobry kurs, Pani Monika jest doskonałym dydaktykiem. Każda lekcja była bardzo dobrze przemyślana, a zasady gramatyczne genialnie tłumaczone. Cieszę się, że kiedyś trafiłam na stronę suomika.pl, bo dzięki temu zaczęłam się uczyć języka, który zawsze bardzo mi się podobał, ale obawiałam się trudności związanych z jego nauką. Z Panią Moniką wszystkie trudności okazały się możliwe do pokonania. Pani Moniko, wielki szacunek dla Pani talentu dydaktycznego. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

  6. To był trzeci kurs języka fińskiego dla początkujących na jaki trafiłam. W przypadku pierwszych dwóch poległam już na samym początku, jakby – język kosmitów przygotowany przez kosmitów dla kosmitów. Potem znalazłam ten kurs i to był strzał w dziesiątkę. Przerobiłam cały z wielką przyjemnością. Kurs świetnie przygotowany merytorycznie, krok po kroku wprowadza w zawiłości języka fińskiego. Polecam gorąco wszystkim początkującym.

  7. Dopiero zaczynam się uczyć języka fińskiego i cieszę się, że trafiłam na ten kurs! Naprawdę trudno jest znaleźć coś dobrego do nauki fińskiego samodzielnie i od podstaw.
   Bardzo podoba mi się sposób konstrukcji tego kursu. Na rano oglądam sobie lekcję, w ciągu dnia odsłuchuję sobie jeszcze raz czy dwa lekcję w formie audio na komórce, a wieczorem robię ćwiczenia z tejże lekcji. Nowe słowa wchodzą stopniowo, po przećwiczeniu poprzednich. Nie jest ich dużo, ale to dobrze. Dzięki temu skupiamy się bardziej na tym, jak się tworzy zdania. Zasób słów zawsze można poszerzyć za pomocą innych źródeł, również z tej strony. Podoba mi się, że już po 2 lekcjach jestem w stanie tworzyć krótkie dialogi.
   Chciałam jeszcze dodać, że pani głos jest bardzo relaksujący 🙂 Aż chce się słuchać. I uwielbiam te obrazki!

  8. Dzień dobry, chciałabym zapytać mniej więcej, których dokładnie kursach wraz systematyczną nauką możliwe jest osiągnięcie poziomu a2? Po 20 lekcjach kursu dla początkujących jak szacuje Pani poziom?

   1. Trzy części kursu „Buduj język fiński” (łącznie 60 lekcji) są na poziomie A1, z czego ostatnia część to mocne A1.
    Dodam, że kurs należy traktować jako bazę dla pewnych zagadnień. Nie są one przeładowane słownictwem, lecz zawierają najważniejsze wyrazy dla danego tematu.
    Celem kursu jest głównie wyćwiczenie automatyzacji w budowaniu zdań i przedstawienie w jak najprostszy sposób gramatyki fińskiej.

  9. Kupiłam 3 części kursu i jestem ogromnie zadowolona.
   Oglądając kurs regularnie, stopniowo uczę się wszystkiego co tam jest w bardzo naturalny sposób.
   Wystarczy mi kurs, puszczanie go czasami w tle i powtarzanie i mówię lepiej po fińsku z dnia na dzień. Dzieje się to „bezboleśnie”, dlatego bardzo mi to odpowiada. Za każdym razem proste powtarzanie i nowa lekcja z ciekawym materiałem.
   Moja 9 letnia córka, która czasem jest niedaleko puszczanych nagrań nauczyła się 50% materiału : )

   Polecam gorąco i uważam, że to jeden z najlepszych kursów językowych jakich kiedykolwiek używałam.
   Marzę o większej ilości części : )

  10. Uczę się fińskiego w Finlandii, na kursie dla obcokrajowców. Zajęcia są 1,5 godziny raz w tygodniu. Jest to stanowczo za mało, szczególnie gdy lektorka mówi tylko po fińsku i rosyjsku. Kupiłem wszystkie trzy części kursu, chcąc mieć materiał do powtórek i utrwalania. Taki który bym w 100% rozumiał. Na razie przerobiłem pierwszą część. Myślę, że trafiłem w dziesiątkę. Wszystko wyłożone prosto w odpowiednich dawkach.

   Absolutnie polecam!!!

  11. Kurs jest świetny. Metoda mi się bardzo podoba i większość materiału zapamiętuję po obejrzeniu lekcji. Nie mam też większych problemów z zapamiętaniem słownictwa, a jestem osobą, której słownictwo wchodzi do głowy bardzo opornie. Biorąc pod uwagę to jak niepodobne do niczego jest fińskie słownictwo, jest to duży sukces. W tym momencie zbliżam się do końca drugiej części kursu i bardzo ubolewam nad tym, że nie będę mogła od razu przejść do części trzeciej 😉 Zdecydowanie polecam!

  12. Ja również polecam ten kurs. Tydzień temu trafiłam na niego zupełnie przypadkiem, właśnie utrwalam trzecią lekcję i póki co jestem bardzo zadowolona. Zamierzam kontynuować.

  13. Obejrzałam trzy pierwsze lekcje i szczerze mówiąc, jestem zachwycona. Ilość materiału podczas każdej lekcji jest wystarczająca di opanowania. Lektorka w sposób przystępny i bardzo miłym głosem objaśnia zawiłości językowe. Polecam!

  14. Jestem bardzo zadowolona z tego kursu. Pomaga mi on utrwalić znane zwroty jak i tłumaczy gramatykę. Na kursie w Finlandii nie rozumiałam gramatyki. Tu tak! Polecam

  Dodaj opinię

  Zachęcam do napisania kilku zdań

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  0