Przejdź do treści głównej
Graficzne logo strony

Monika Kociuba

Materiały do nauki języka fińskiego

Buduj język fiński. Część trzecia.

Buduj język fiński. Część trzecia.


Co to za kurs?

„Buduj język fiński” to kurs języka fińskiego na poziomie podstawowym, prowadzony za pomocą tłumaczeń. Jak cegiełka po cegiełce będziesz poznawać nowa słówka, zwroty i zagadnienia gramatyczne. Dzięki kursowi zautomatyzujesz przydatne struktury oraz poznasz fundamenty języka fińskiego.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla osób znających podstawy lub chcących odświeżyć swoją wiedzę i umiejętności. Polecane jest ukończenie części pierwszej dostępnej Tutaj oraz części drugiej, którą można znaleźć Tutaj. Kurs stanowi przydatny suplement do standardowego kursu. Szczególnie polecam osobom, które preferują tłumaczenia jako metodę nauki oraz analizę każdego wyrazu w zdaniu.

W skład kursu wchodzą:

 • Nagrania wideo do każdej lekcji Każde nagranie trwa około 8-10 minut. Nagrania wideo można odtwarzać online.
 • Nagrania audio do każdej lekcji Nagrania audio są ścieżką dźwiękową z nagrań wideo, więc długość jest taka sama.
 • Podręcznik Wszystkie zdania wraz z tłumaczeniem oraz komentarzem gramatycznym (możesz również pobrać plik PDF).
 • Zeszyt ćwiczeń Dostępny w formacie PDF dokument pozwoli samodzielnie napisać tłumaczenia fińskie obok zdań polskich (możesz również pobrać plik PDF).
 • Słownik Dostępny do pobrania w formacie PDF słownik polsko-fiński zawiera słówka ze wszystkich lekcji.
 • Quizy Do każdej sekcji (pięć lekcji) do wykonania jest krótki test sprawdzający wiedzę.

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń (pliki pdf)

Pliki do pobrania widoczne będą tutaj po wykupieniu dostępu do kursu

Informacje o kursie

Jestem bardzo zadowolony. Kurs bardzo przyjazny dla ucznia i ciekawie wykonany. Umożliwia to łatwe przyswojenie nowych słów i gramatyki. :).

Autor

Monika Kociuba

Trudność

Podstawowy

Poziom

A1.3

Pliki do pobrania

audio (mp3), pdf

Dostęp do kursu

na 12 miesięcy do platformy online

Buduj język fiński. Część trzecia.

39.00
1 rok dostępu

Buduj język fiński. Część 1 + 2 + 3

Wyprzedaż 89.00
1 rok dostępu
Metody płatności: szybkie płatności internetowe Visma Pay, PayPal, przelew standardowy, kupony rabatowe

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA i Google Prywatność i Warunki

  Wprowadzenie

  Lekcje 41-45

  Lekcje 46-50

  Lekcje 51-55

  Lekcje 56-60

  Podsumowanie

  Kurs Instructor

  Monika Kociuba Monika Kociuba Autor

  Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od ponad 10 lat tworzę materiały do nauki języków.

  7 opinii o “Buduj język fiński. Część trzecia.

  1. Gdy pierwszy raz popatrzyłem na fiński portal z aktualnościami, to nie byłem w stanie domyślić się co znaczy choć jedno zdanie. Zupełnie egzotyczny język, w porównaniu do polskiego, angielskiego czy któregokolwiek języka z krajów skandynawskich (no, może zdarzy się kilka słów w jakimś stopniu podobnych, ale gramatyka to co innego).
   Każda lekcja to solidny zastrzyk informacji. Jest to głównie gramatyka i podstawowe słownictwo, ale tłumaczona stopniowo. Każda lekcja to częściowe powtórzenie poprzednich, przez co materiał utrwala się nieco lepiej.
   Każda z części kursu (1-20, 21-40 i 41-60) zajęła mi około miesiące, po średnio dwie godziny dziennie. Dlatego, że oprócz samego słuchania lekcji i pisania ćwiczeń, powtarzałem cały materiał od początku za pomocą jednej z aplikacji do powtórek. Zasada: nie ruszam dalej, dopóki nie rozumiem i nie pamiętam w pełni poprzedniego materiału. Po tych 2.5 miesiącach wyrobił się już nawyk, odpowiednie odmiany wyrazów wskakują do głowy automatycznie.
   Te trzy części, mimo że nie uczą nie wiadomo jak wiele słownictwa, to wprowadzają na tyle, że można rozróżnić wiele konstrukcji i pojedyncze słowa, czytając nawet zaawansowane teksty. No i wysłowić się w prostych sytuacjach – a to duży sukces, bo mówimy o poziomie A1.
   Kurs zachęca do dalszego eksplorowania języka. Pomimo, że na początku ilość zasad gramatycznych wydaje się koszmarem, to można wyuczyć się jej „na wyczucie”.
   Teraz bez problemu mogę zająć się podręcznikiem do A1/A2 w pełni po fińsku, bo wiele pojęć jest mi znajomych i nie czuję się już w nim zagubiony – a tak było przed odbyciem kursu.
   Słowem, polecam i proszę pamiętać, że trzeba uczyć się codziennie i nie ma dróg na skróty 🙂 Z aplikacji w telefonie trudno nauczyć się języka, to iluzja. Są za to idealne do powtórek i wyrabiania nawyku nauki.

  2. Jestem bardzo zadowolony. Kurs bardzo przyjazny dla ucznia i ciekawie wykonany. Umożliwia to łatwe przyswojenie nowych słów i gramatyki. :).

  3. Jestem zachwycona kursem, Pani Moniko, bardzo dziękuję za profesjonalne lekcje, które sprawiły, że pokochałam ten język jeszcze bardzie. Dzięki Pani poznałam jego podstawy, które bardzo mi pomogły. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie, Joanna.

  4. Kurs był dla mnie bardzo pomocny. Pani Monika bardzo dobrze go przygotowała. Pozdrawiam i dziękuję. Ewa Czerkawska

  5. Bardzo przyjemny sposob prowadzenia lekcji. Sprawil, ze nauka stala sie dla mnie relaksem. Nie wiem, w jakis sposob ten jezyk pobudza we mnie pozytywne uczucia. A pani sposob je poteguje. Choc musze przyznac, ze w ostatniej czesci troche zaczelam sie nudzic. Troche za malo czasownikow zostalo wprowadzonych, jak dla mnie. Ale gdyby w ten sposob Pani kontynuowala, i stworzyla nastepne czesci, to pewnie bym sie zapisala.

  6. Najpierw podmiot : 50 lat, talentów językowych brak, po początkowej euforii łatwo się zniechęcam i nie jestem przykładem systematyczności. Jednym słowem nienajlepszy materiał na ucznia. Skąd w takim razie pomysł na naukę całkiem trudnego języka fińskiego? Cóż , powiedzmy, że kryzys wieku średniego .
   Teraz przedmiot : Kurs Buduj Język Fiński I-III.
   Przy tak niekorzystnych warunkach uczącego DZIAŁA!!Działa, znaczy jest bardzo dobry. Materiał wprowadzany jest logicznie i metodycznie; a co dla mnie istotne kurs daje też poczucie zadowolenia , bo oto okazuje się, że WIEM co mam odpowiedzieć . Małe sukcesy pozytywnie wzmacniają motywację.
   Teraz marzenie – przećwiczyć i sprawdzić się w bezpośrednich konwersacjach . Mam nadzieję, że da się Pani namówić na 2 lub 3 godziny jednorazowych konwersacji .
   Pani Moniko – gratuluję stworzenia tak świetnie, dobrze przemyślanego kursu do samodzielnej nauki fińskiego i z nadzieją czekam na ciąg dalszy .
   Natomiast wszystkim pozostałym polecam. Naprawdę warto!

  Dodaj opinię

  Zachęcam do napisania kilku zdań

  Twój adres email nie zostanie opublikowany

  0