Przejdź do treści głównej
Graficzne logo strony

Memo Monika Kociuba

Materiały do nauki języka fińskiego

Język fiński. Testy z gramatyki i słownictwa. A1 – A2

Język fiński. Testy z gramatyki i słownictwa. A1 – A2


Testy_A1-A2_okladka_kurs_online

Co to za kurs?

Język fiński. Testy z gramatyki i słownictwa. Poziom A1-A2 to zestaw testów obejmujących zagadnienia z gramatyki i słownictwa z języka fińskiego na poziomie podstawowym. Testy są dostępne w formie pliku PDF oraz w wersji online.

Dla kogo jest ten kurs?

Testy z gramatyki i słownictwa to świetna pomoc dla każdego, kto chce sprawdzić swoją znajomość fińskiego i oszacować poziom językowy oraz dowiedzieć się, jakie braki warto uzupełnić.

Testy składają się łącznie z 300 pytań wielokrotnego wyboru. Każde pytanie ma tylko jedną poprawną lub najbardziej pasującą odpowiedź.

Podręcznik jest uporządkowany według poziomów A1-A2. Każdy poziom podzielony jest na podpoziomy A1.1, A1.2 i A1.3 oraz A2.1 i A2.2.

Każdy podpoziom zawiera oddzielną sekcję z 30 pytaniami gramatycznymi i oddzielną sekcję z 30 pytaniami dotyczącymi słownictwa i zwrotów. Należy zdobyć 80% poprawnych odpowiedzi, czyli odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 24 pytania z 30 pytań, aby zaliczyć test.

W skład kursu wchodzą:

  • Testy na platformie online Każdy poziom podzielony jest na podpoziomy A1.1, A1.2 i A1.3 oraz A2.1 i A2.2.
  • Podręcznik PDF Testy w formie podręcznika uporządkowane według poziomów A1-A2.

Na końcu podręcznika w kluczu odpowiedzi można sprawdzić właściwe rozwiązania i przeczytać komentarz o tym, z jakiego obszaru gramatyki lub słownictwa jest dane zagadnienie – dzięki temu będziesz wiedzieć, jaki temat należy powtórzyć w przypadku błędnej odpowiedzi.

Testy A1 - A2 (plik pdf)

Pliki do pobrania widoczne będą tutaj po wykupieniu dostępu do kursu

Informacje o kursie

Autor: Monika Kociuba

Trudność: Początkujący, Podstawowy

Poziom: A1.1, A1.2, A1.3, A2.1, A2.2

Pliki do pobrania: pdf

Dostęp do kursu: na 12 miesięcy do platformy online

Testy z gramatyki i słownictwa. A1 – A2

59.00
1 rok dostępu
Metody płatności: szybkie płatności internetowe tpay, PayPal, przelew standardowy, kupony rabatowe

Instruktor kursu

Monika Kociuba Monika Kociuba Autor

Języki obce od zawsze były moją pasją. Przyjemność sprawiała mi ich nauka, ale również nauczanie innych. Dlatego od 10 lat organizuję kursy językowe (fińskiego, niemieckiego, angielskiego oraz polskiego dla obcokrajowców), prowadzę lekcje indywidualne przez Skype, projektuję strony internetowe i inne materiały dydaktyczne, w tym e-learning.

Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA i Google Prywatność i Warunki

3 opinii o “Język fiński. Testy z gramatyki i słownictwa. A1 – A2

  1. Bardzo przydatne i różnorodne podsumowanie gramatyki i słownictwa. Zdecydowanie polecam zarówno osobom, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z tym niełatwym językiem, jak i tym, którzy są już na poziomie B. Mimo że uczę się fińskiego od wielu lat, przerobienie tych testów pomogło mi w dokładniejszym zdiagnozowaniu niektórych luk albo mniej dopracowanych tematów z wcześniejszych etapów nauki i zachęciło do ich odświeżenia. Na pewno dużym atutem jest też to, że testy można powtarzać kilka razy [na przykład po douczeniu się tego, co wcześniej kulało], a także to, że klucz do ćwiczeń zawiera praktyczne linki do poszczególnych tematów. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się podobny zestaw testów dla poziomu B 😉

Dodaj opinię

Zachęcam do napisania kilku zdań

Twój adres email nie zostanie opublikowany

0