O mnie

  Zaczęłam uczyć się fińskiego w wieku 26 lat przed wyjazdem do Finlandii na staż nauczycielski w ramach programu Comenius. Przez pierwsze miesiące uczyłam się fińskiego samodzielnie, korzystając ze wszystkich możliwych materiałów głównie w języku angielskim lub fińskim. Później po przyjeździe do Helsinek, po zajęciach dodatkowo uczęszczałam na intensywny kurs fińskiego dla średnio zaawansowanych (4 godziny dziennie, 5 dni w tygodniu).

  Po powrocie do Polski w 2010 roku postanowiłam podzielić się swoją wiedzą z innymi i tworzyć materiały do nauki fińskiego w języku polskim. Założyłam bloga Suomika i zaczełam publikować e-booki oraz kursy online.

  Z wykształcenia jestem germanistką i pedagogiem. Pracowałam przez wiele lat w różnych korporacjach międzynarodowych, głównie jako specjalista do spraw szkoleń. Równolegle prowadziłam lekcje z języków obcych i tworzyłam materiały edukacyjne.

  Obecnie kończę studia podyplomowe z nauczania języka polskiego jako obcego (prowadzę kanał na YouTube Learn Polish with Monika).

  Uwielbiam nie tylko nauczać języków obcych, ale też się ich uczyć. Znam dobrze angielski, fiński, niemiecki i podstawy szwedzkiego i hiszpańskiego.

  W 2019 postanowiłam spełnić swoje marzenie i przeprowadziłam się do Finlandii wraz z rodziną. Mieszkamy na wsi w domu przy lesie.

  Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o mnie i o życiu w Finlandii, możesz przeczytać artykuły na mojej stronie Suomika.

  Monika Kociuba

    Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.