Opinie o moich produktach

Gorąco zachęcam do poczytania opinii o moich kursach i ebookach.

Świetny kurs dopasowany do mojego stylu uczenia się 🙂

Kurs jest świetnie przygotowany. Olbrzymia dawka wiedzy, garść informacji praktycznych. Wszystko przekazane w uporządkowany i ciekawy sposób. Mnie osobiście bardzo przypadły do gustu informacje o samej Finlandii. Polecam wszystkim.

Dzieki wielkie za odpowiedź! A ile mniej wiecej godzin przewidujesz na opanowanie "mega zestawu"? Wiem, ze to zależy od wielu rzeczy ale tak jak pisałam jestem filologiem (angielski i wloski) wiec wiem z czym się wiąże nauka języka ale fiński zawsze wydawał mi się bardzo trudny wiec trudno.mi to odnieść do uzyskania poziomu A2 tak jak np. z angielskiego. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy naprawdę język mówiony tak się różni od standardu? Czy ucząc się standardu można dogadać się w Finlandii? Podejrzewam, że oni nas zrozumieją ale czy my ich? Czy zrozumiemy filmy, seriale, książki? Czy może od razu warto uczyć się "podwojnie"?

Wiem, że kwestia indywidualna ale na jakim poziomie będę po sumiennym przerobieniu i opanowaniu "mega zestawu"? A1 czy może A2? Jestem filologiem wiec takie informacje są dla mnie ważne 😉

Kurs jest rewelacyjny, metoda nauczania stosowana przez Panią Monikę sprawdza się super! To jest prawdziwe budowanie języka od podstaw. Część pierwszą opanowałam w niecałe półtora miesiąca co jest niesamowite.

Bardzo polecam zakup Mega zestawu do nauki j. fińskiego przygotowany przez Panią Monikę. Oprócz świetnego kursu praktycznej nauki j. fińskiego zawiera on bardzo przydatne podręczniki z zakresu słownictwa, techniki zapamiętywania nowych słówek, ciekawych skojarzeń językowych oraz bardzo profesjonalny podręcznik do gramatyki j. fińskiego oraz specjalny podręcznik omawiający wymianę spółgłoskową w j. fińskim. Zmotywowani studenci znajdą też dużo cennych wskazówek jak skutecznie uczyć się j. fińskiego oraz bogaty zestaw linków do dostępnych na fińskim rynku podręczników, filmów, audycji radiowych, blogów itp. Wielkie uznanie dla Pani Moniki za ogromną pracę włożoną w przygotowanie tego materiału. Gorąco polecam!!

Dobry wieczór! Kurs fińskiego SUOMIKA znalazłam, oglądając dwie lekcje na youtube. Bardzo mi się spodobał i postanowiłam zakupić pierwsze części. Treści zabawne, przejrzyste i w przyjemny sposób przedstawione. Kurs jest miłą wieczorną rozrywką po dniu pracy. Polecam naukę języka fińskiego tą metodą, nawet nie wiadomo kiedy kolejne słowa i zdania zostają w pamięci. Pani Monice wielkie dzięki również za rozmaite atrakcyjne dodatki i nowe materiały.

Przypadkowo znalazlam Pani 3 darmowe lekcje na youtube i przepadlam. Nie planowalam nauki finskiego, nigdy nie bylam w Finlandii, ale uwielbiam brzmienie tego jezyka! Zakupilam ten kurs i jestem zachwycona! Bardzo podoba mi sie tempo i praca ze zdaniami utrwalajaca slownictwo i struktury. Dopiero 8 lekcja za mna, a juz tyle potrafie powiedziec! Dziekuje i pozdrawiam serdecznie... ze slonecznej Italii 🙂

Cieszę się, że Monika stworzyła możliwość nauki fińskiego online i dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi odczarowuje stereotyp, iż fiński to mega trudny język. Kurs Moniki to dla mnie czysta frajda. Aż chce się uczyć!

Kurs przygotowany w sposób bardzo przejrzysty, dzięki czemu materiał przyswaja się łatwo. W nauce języka obcego ważne jest aby chciało nam się do danego kursu wracać , żeby nauka z kursem była przyjemnością i tu jest to zapewnione 🙂 Jestem zadowolona i na pewno nie jest to ostatni mój zakup.

Bardzo przejrzyście przygotowane materiały. Kurs naprawdę godny polecenia 🙂

Kurs Pani Moniki kupiłam kilka miesięcy temu i uważam, że jest doskonale przygotowany. Nie jest przeładowany słownictwem czy gramatyką, a dzięki przejrzystej strukturze i wielokrotnym powtórzeniom, pozwala na opanowanie podstaw języka fińskiego w krótkim czasie. Oprócz kursu (przerabiam wszystkie trzy części) codziennie słucham uproszczonych wiadomości na stronie yle.fi, co dodatkowo wzmacnia rozumienie ze słuchu. Mogę w 100% polecić kurs Pani Moniki każdemu, kto chciałby zacząć fascynującą przygodę z fińskim. Pani Moniko, ogromnie dziękuję za Pani zaangażowanie i pracę. Od ponad 25 lat marzyłam o możliwości nauki fińskiego. Dzięki Pani zrobiłam pierwszy poważny krok w tym kierunku i z każdym dniem mam poczucie, że umiem więcej. Serdeczności 🙂 Patrycja

Zastanawiasz się czy warto zakupić mega zestaw? Moim zdaniem WARTO! 🙂 Jestem bardzo zadowolona z tego kursu. Krótkie lekcje, gramatyka, słownictwo, ilustrowane fiszki, jednym słowem kompleksowość 🙂 Ten kurs jest moim pierwszym kontaktem z językiem fińskim i nauka idzie naprawdę gładko 🙂 Podobają mi się testy sprawdzające wiedzę. Gramatyka przedstawiana jest w bardzo zrozumiały sposób. Dużym plusem jest możliwość zadawania pytań pod każdą lekcją i pani Monika rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Już od dawna jestem finolubem i zawsze chciałam uczyć się tego języka. Jest trudny, nie ma co do tego wątpliwości 😉 ale kursy u Moniki są bardzo fajnie zrobione, przejrzyste i każda lekcja mobilizuje do kolejnej. Lubię też poczytać o życiu w Finlandii i Monika uchyla rąbka tajemnicy, opisując je w ciekawych artykułach dostępnych również na stronie. Polecam bardzo!

Zdecydowałam się na ten kurs żeby zobaczyć czy polubię się z językiem fińskim. Lekcje są krótkie, ale zawierają wszystko co potrzeba żeby powoli budować swoją wiedzę. Z lekcji na lekcję okazało się że łatwiej przyswajam materiał, a słówka znajdują swoje stałe miejsce w głowie. Teraz rozpoczynam kurs w szkole językowej i czuje się pewniej potrafiąc już skonstruować podstawowe zdania. Zdecydowanie mogę polecić kurs każdemu kto chciałby zacząć przygodę z tym językiem, łatwo i przyjemnie!

Kurs bardzo przejrzysty i przygotowany w sposób umożliwiający szybkie przyswajanie nowej wiedzy.

Na rynku jest niewiele kursów języka fińskiego, jednakże ten bije istniejącą konkurencje na głowę. Przyjemny w korzystaniu, wszystko jasno i przystępnie wytłumaczone. Dostępne formy tj. dostęp on-line, pdf-y, mp3 też są miłym dodatkiem. Aktualnie jestem w połowie kursu ale już dziś wiem, że pewnie sięgnę po kolejne produkcje Pani Moniki, tj. kursy czy też książki.

Nie ma lepszego kursu w Polsce, jeśli chcesz się uczyć fińskiego samodzielnie, od podstaw. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Sposób uczenia p. Moniki bardzo mi odpowiada.

Cześć! Jak narazie jest super. Pozdrawiam. Pierwsze koty przez płoty 🤣🤣

Dzień dobry ! Dopiero co zaczęłam naukę języka fińskiego 🙂👍 Jak narazie jestem zadowolona, wymowa, słownictwo i sposób przekazu bardzo mi odpowiada.

Jestem niezwykle zadowolona z kursu. Lekcje są fantastycznie skonstruowane: zwykle po jednym powtórzeniu zapamiętuję wszystkie słówka i rozumiem wszystkie omówione zagadnienia gramatyczne. Kurs zachęca do dalszej nauki, a pokonywanie coraz wyższych poziomów trudności to czysta przyjemność. Gorąco polecam!

Nigdy nie spotkałam się z lepszym kursem językowym (a do tej pory uczyłam się co najmniej przez miesiąc 7 języków). Właśnie zaczęłam przerabiać III część i czuję, że za szybko się nie zniechęcę:) Długość trwania lekcji i ilość powtórzeń sprawiają, że kursant nie jest przeładowany treścią, za to przy odpowiedniej pracy osiąga "automatyzm" w formułowaniu podobnych wypowiedzi. Głos pani Moniki jest spokojny i przyjemny w odbiorze, a prezentacje - przejrzyste i czytelne. Serdecznie polecam!

Świetny kurs, jasno przedstawiona gramatyka, któtkie 10 min lekcje, więc łatwo można opanować materiał. Polecam, zwłaszcza dla nie mających zbyt dużo wolnego czasu. A najfajniesze są obrazki ilustrujące słownictwo 🙂

Serdecznie polecam kusy Moniki, bo są przygotowane bardzo profesjonalnie i z wielką dbałością o szczegóły. Z punktu widzenia nauczyciela języków obcych, którym sama jestem, doskonale wiem, że najtrudniej jest uczyć innego nauczyciela:) Monika fantastycznie sobie z tym poradziła, przedstawiając materiał w bardzo przystępnej formie, łatwej i przyjemnej do przyswojenia, przy okazji wyjaśniając zjawiska gramatyczne, które się pojawiają. Przeszukałam cały Internet i naprawdę nie ma osoby, która zrobiłaby to lepiej, szczególnie biorąc pod uwagę tak niszowy i trudny język jakim jest fiński. Wszystkim, których ten język "kręci" ale boją się, że okaże się za trudny, polecam stronę i kursy Moniki, bo dzięki tym materiałom zakochacie się w tym języku jeszcze mocniej:)

Zakup kursu był świetną inwestycją, kórą polecam każdej osobie chcącej nauczyć się fińskiego od podstaw bądź przypomnieć sobie pewne zagadnienia. Kurs konkretny, przejrzysty; bardzo podobała mi się szata graficzna, czyli obrazki pomagające w nauce słownictwa. To bardzo pomaga, zważywszy, że nauka fińskiego jest wymagająca, a wcześniejsze doświadczenia z nauką języków skupiałam głównie na słuchaniu. Tempo nagrań idealnie dopasowane do nauki i powtórek. Podoba mi się, że pakiet jest stworzony całościowo, czyli obok zagadnień "twardych" jak gramatyka, znajdziemy cenne wskazówki od Pani Moniki na temat jak podejść do nauki fińskiego, by miało to ręce i nogi 🙂

Jestem bardzo zadowolona z zakupu, odświeżyłam sobie podstawy i douczyłam się brakujących słówek i gramatyki! Dla początkujących super opcja, lekcje krótkie, zrozumiałe, forma ułatwiająca naukę. Polecam

Nie przerobiłam jeszcze wszystkich materiałów, ale jestem bardzo zadowolona z zakupu. Lubię rozumieć to, czego się uczę, i bardzo odpowiada mi to, że w kursach fiński pokazany jest od strony struktury. Lekcje są krótkie, co dla mnie stanowi plus, bo łatwiej mi się zmobilizować do systematycznej nauki. Kursy są raczej gramatyczne, słownictwa i komunikacji można się natomiast nauczyć z e-booków i fiszek z zestawu. Szczególnie e-book ze słownictwem jest świetny ze względu na przydatną zawartość leksykalną, różnorodne gry i ćwiczenia. Podoba mi się też przejrzysta szata graficzna. Hyvin tehty!

Gdy pierwszy raz popatrzyłem na fiński portal z aktualnościami, to nie byłem w stanie domyślić się co znaczy choć jedno zdanie. Zupełnie egzotyczny język, w porównaniu do polskiego, angielskiego czy któregokolwiek języka z krajów skandynawskich (no, może zdarzy się kilka słów w jakimś stopniu podobnych, ale gramatyka to co innego). Każda lekcja to solidny zastrzyk informacji. Jest to głównie gramatyka i podstawowe słownictwo, ale tłumaczona stopniowo. Każda lekcja to częściowe powtórzenie poprzednich, przez co materiał utrwala się nieco lepiej. Każda z części kursu (1-20, 21-40 i 41-60) zajęła mi około miesiące, po średnio dwie godziny dziennie. Dlatego, że oprócz samego słuchania lekcji i pisania ćwiczeń, powtarzałem cały materiał od początku za pomocą jednej z aplikacji do powtórek. Zasada: nie ruszam dalej, dopóki nie rozumiem i nie pamiętam w pełni poprzedniego materiału. Po tych 2.5 miesiącach wyrobił się już nawyk, odpowiednie odmiany wyrazów wskakują do głowy automatycznie. Te trzy części, mimo że nie uczą nie wiadomo jak wiele słownictwa, to wprowadzają na tyle, że można rozróżnić wiele konstrukcji i pojedyncze słowa, czytając nawet zaawansowane teksty. No i wysłowić się w prostych sytuacjach - a to duży sukces, bo mówimy o poziomie A1. Kurs zachęca do dalszego eksplorowania języka. Pomimo, że na początku ilość zasad gramatycznych wydaje się koszmarem, to można wyuczyć się jej "na wyczucie". Teraz bez problemu mogę zająć się podręcznikiem do A1/A2 w pełni po fińsku, bo wiele pojęć jest mi znajomych i nie czuję się już w nim zagubiony - a tak było przed odbyciem kursu. Słowem, polecam i proszę pamiętać, że trzeba uczyć się codziennie i nie ma dróg na skróty 🙂 Z aplikacji w telefonie trudno nauczyć się języka, to iluzja. Są za to idealne do powtórek i wyrabiania nawyku nauki.

Jestem bardzo zadowolony. Kurs bardzo przyjazny dla ucznia i ciekawie wykonany. Umożliwia to łatwe przyswojenie nowych słów i gramatyki. :).

Bardzo dobry kurs, który pozwala w sposób łatwy i szybki pszyswoić wiedzę 🙂

Bardzo dobry kurs, Pani Monika jest doskonałym dydaktykiem. Każda lekcja była bardzo dobrze przemyślana, a zasady gramatyczne genialnie tłumaczone. Cieszę się, że kiedyś trafiłam na stronę suomika.pl, bo dzięki temu zaczęłam się uczyć języka, który zawsze bardzo mi się podobał, ale obawiałam się trudności związanych z jego nauką. Z Panią Moniką wszystkie trudności okazały się możliwe do pokonania. Pani Moniko, wielki szacunek dla Pani talentu dydaktycznego. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

Jestem zachwycona kursem, Pani Moniko, bardzo dziękuję za profesjonalne lekcje, które sprawiły, że pokochałam ten język jeszcze bardzie. Dzięki Pani poznałam jego podstawy, które bardzo mi pomogły. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie, Joanna.

Bardzo dobry kurs, szczególnie dla osoby, która nigdy wcześniej nie uczyła się fińskiego. Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam właśnie na ten kurs. Bardzo profesjonalne prowadzenie lekcji, które zachęcało do uczestniczenia w kolejnych. Fiński jest trudnym językiem, a jego gramatyka bardzo różni się od gramatyki języków indoeuropejskich, a w wydaniu Pani Moniki gramatyka fińska przybierała "ludzkie oblicze". Pani Monika jest bardzo profesjonalnym nauczycielem, a każda lekcja była tak przemyślana, aby nauka fińskiego stała się przyjemnością. Dziękuję i polecam!!!!

Witam, jestem bardzo zadowolona z kursu. Już po niedługim czasie można nauczyć się podstaw do wzajemnej komunikacji. Polecam serdecznie

Kurs był dla mnie bardzo pomocny. Pani Monika bardzo dobrze go przygotowała. Pozdrawiam i dziękuję. Ewa Czerkawska

To był trzeci kurs języka fińskiego dla początkujących na jaki trafiłam. W przypadku pierwszych dwóch poległam już na samym początku, jakby - język kosmitów przygotowany przez kosmitów dla kosmitów. Potem znalazłam ten kurs i to był strzał w dziesiątkę. Przerobiłam cały z wielką przyjemnością. Kurs świetnie przygotowany merytorycznie, krok po kroku wprowadza w zawiłości języka fińskiego. Polecam gorąco wszystkim początkującym.

Dopiero zaczynam się uczyć języka fińskiego i cieszę się, że trafiłam na ten kurs! Naprawdę trudno jest znaleźć coś dobrego do nauki fińskiego samodzielnie i od podstaw. Bardzo podoba mi się sposób konstrukcji tego kursu. Na rano oglądam sobie lekcję, w ciągu dnia odsłuchuję sobie jeszcze raz czy dwa lekcję w formie audio na komórce, a wieczorem robię ćwiczenia z tejże lekcji. Nowe słowa wchodzą stopniowo, po przećwiczeniu poprzednich. Nie jest ich dużo, ale to dobrze. Dzięki temu skupiamy się bardziej na tym, jak się tworzy zdania. Zasób słów zawsze można poszerzyć za pomocą innych źródeł, również z tej strony. Podoba mi się, że już po 2 lekcjach jestem w stanie tworzyć krótkie dialogi. Chciałam jeszcze dodać, że pani głos jest bardzo relaksujący 🙂 Aż chce się słuchać. I uwielbiam te obrazki!

Bardzo przydatne i różnorodne podsumowanie gramatyki i słownictwa. Zdecydowanie polecam zarówno osobom, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z tym niełatwym językiem, jak i tym, którzy są już na poziomie B. Mimo że uczę się fińskiego od wielu lat, przerobienie tych testów pomogło mi w dokładniejszym zdiagnozowaniu niektórych luk albo mniej dopracowanych tematów z wcześniejszych etapów nauki i zachęciło do ich odświeżenia. Na pewno dużym atutem jest też to, że testy można powtarzać kilka razy [na przykład po douczeniu się tego, co wcześniej kulało], a także to, że klucz do ćwiczeń zawiera praktyczne linki do poszczególnych tematów. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się podobny zestaw testów dla poziomu B 😉

Kupiłam 3 części kursu i jestem ogromnie zadowolona. Oglądając kurs regularnie, stopniowo uczę się wszystkiego co tam jest w bardzo naturalny sposób. Wystarczy mi kurs, puszczanie go czasami w tle i powtarzanie i mówię lepiej po fińsku z dnia na dzień. Dzieje się to "bezboleśnie", dlatego bardzo mi to odpowiada. Za każdym razem proste powtarzanie i nowa lekcja z ciekawym materiałem. Moja 9 letnia córka, która czasem jest niedaleko puszczanych nagrań nauczyła się 50% materiału : ) Polecam gorąco i uważam, że to jeden z najlepszych kursów językowych jakich kiedykolwiek używałam. Marzę o większej ilości części : )

Bardzo przyjemny sposob prowadzenia lekcji. Sprawil, ze nauka stala sie dla mnie relaksem. Nie wiem, w jakis sposob ten jezyk pobudza we mnie pozytywne uczucia. A pani sposob je poteguje. Choc musze przyznac, ze w ostatniej czesci troche zaczelam sie nudzic. Troche za malo czasownikow zostalo wprowadzonych, jak dla mnie. Ale gdyby w ten sposob Pani kontynuowala, i stworzyla nastepne czesci, to pewnie bym sie zapisala.

Najpierw podmiot : 50 lat, talentów językowych brak, po początkowej euforii łatwo się zniechęcam i nie jestem przykładem systematyczności. Jednym słowem nienajlepszy materiał na ucznia. Skąd w takim razie pomysł na naukę całkiem trudnego języka fińskiego? Cóż , powiedzmy, że kryzys wieku średniego . Teraz przedmiot : Kurs Buduj Język Fiński I-III. Przy tak niekorzystnych warunkach uczącego DZIAŁA!!Działa, znaczy jest bardzo dobry. Materiał wprowadzany jest logicznie i metodycznie; a co dla mnie istotne kurs daje też poczucie zadowolenia , bo oto okazuje się, że WIEM co mam odpowiedzieć . Małe sukcesy pozytywnie wzmacniają motywację. Teraz marzenie – przećwiczyć i sprawdzić się w bezpośrednich konwersacjach . Mam nadzieję, że da się Pani namówić na 2 lub 3 godziny jednorazowych konwersacji . Pani Moniko – gratuluję stworzenia tak świetnie, dobrze przemyślanego kursu do samodzielnej nauki fińskiego i z nadzieją czekam na ciąg dalszy . Natomiast wszystkim pozostałym polecam. Naprawdę warto!

Uczę się fińskiego w Finlandii, na kursie dla obcokrajowców. Zajęcia są 1,5 godziny raz w tygodniu. Jest to stanowczo za mało, szczególnie gdy lektorka mówi tylko po fińsku i rosyjsku. Kupiłem wszystkie trzy części kursu, chcąc mieć materiał do powtórek i utrwalania. Taki który bym w 100% rozumiał. Na razie przerobiłem pierwszą część. Myślę, że trafiłem w dziesiątkę. Wszystko wyłożone prosto w odpowiednich dawkach. Absolutnie polecam!!!

Kocham ten kurs. Jak jeszcze pojawi się coś podobnego z wymianą końcówek (wielkie utrapienie dla mnie), to jestem w stanie za niego zapłacić tysiące złotych monet ;). Świetna robota!

Kurs jest świetny. Metoda mi się bardzo podoba i większość materiału zapamiętuję po obejrzeniu lekcji. Nie mam też większych problemów z zapamiętaniem słownictwa, a jestem osobą, której słownictwo wchodzi do głowy bardzo opornie. Biorąc pod uwagę to jak niepodobne do niczego jest fińskie słownictwo, jest to duży sukces. W tym momencie zbliżam się do końca drugiej części kursu i bardzo ubolewam nad tym, że nie będę mogła od razu przejść do części trzeciej 😉 Zdecydowanie polecam!

Ja również polecam ten kurs. Tydzień temu trafiłam na niego zupełnie przypadkiem, właśnie utrwalam trzecią lekcję i póki co jestem bardzo zadowolona. Zamierzam kontynuować.

Obejrzałam trzy pierwsze lekcje i szczerze mówiąc, jestem zachwycona. Ilość materiału podczas każdej lekcji jest wystarczająca di opanowania. Lektorka w sposób przystępny i bardzo miłym głosem objaśnia zawiłości językowe. Polecam!

Jestem bardzo zadowolona z tego kursu. Pomaga mi on utrwalić znane zwroty jak i tłumaczy gramatykę. Na kursie w Finlandii nie rozumiałam gramatyki. Tu tak! Polecam

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.