Fiński z Suomiką 1

Fiński z Suomiką 1

Kurs jest świetnie przygotowany. Olbrzymia dawka wiedzy, garść informacji praktycznych. Wszystko przekazane w uporządkowany i ciekawy sposób. Mnie osobiście bardzo przypadły do gustu informacje o samej Finlandii. Polecam wszystkim.

Fiński z Suomiką 1 to pierwsza część z serii kursów do samodzielnej nauki języka fińskiego. We własnym tempie, ale z moim wsparciem, krok po kroku będziesz zgłębiać tajniki języka fińskiego i poznawać kulturę fińską.

Czego nauczysz w czasie kursu?

W czasie kursu Fiński z Suomiką 1 poznasz podstawy języka fińskiego. Nauczysz się:

 • alfabetu i wymowy,
 • podstawowych słówek i zwrotów, np. jak się przywitać, jak się przedstawić,
 • nazw państw, nazw mieszkańców, nazw dni tygodnia,
 • odmieniać czasownik 'olla’ (być) w zdaniach twierdzących i przeczących,
 • tworzyć pytania,
 • różnych zwrotów w języku potocznym,
 • metod, jak skutecznie uczyć się fińskiego,
 • różnych ciekawostek związanych z Finlandią.

Szczegółowy program kursu znajdziesz na dole strony.

Z czego składa się kurs?

Kurs Fiński z Suomiką 1 zawiera:

 • 34 lekcje wideo (łącznie ponad 5 godzin nagrań) poświęcone zagadnieniom z różnych obszarów, takich jak wymowa, gramatyka, słownictwo, język potoczny, wskazówki dydaktyczne, życie w Finlandii.
 • Podręcznik w formacie PDF (139 stron), w którym znajdziesz teorię przedstawioną w lekcjach wideo, wiele ćwiczeń oraz klucz odpowiedzi.
 • Quizy online podsumowujące każdy moduł.
 • Test końcowy.

Dla kogo jest ten kurs?

Fiński z Suomiką 1 przeznaczony jest dla osób zupełnie początkujących (A0-A1), rozpoczynających swoją przygodę z językiem fińskim. Kurs może również służyć osobom kontynuującym naukę do powtórzenia materiału.

Jakie są największe zalety kursu?

 • Kurs umożliwia naukę w dowolnym czasie i miejscu.
 • Materiał jest przedstawiony w przejrzysty i zorganizowany sposób. Krok po kroku będziesz poznawać nowe zagadnienia.
 • Nagrania wideo są zaprojektowane w ten sposób, aby poczuć się tak, jakby lekcja odbywała się na żywo z nauczycielem.
 • Urozmaicone zadania pozwalają w aktywny sposób trenować sprawności językowe.
 • Regularne ćwiczenia powtórkowe na początku modułu utrwalają wiedzę i rozgrzewają przed kolejną dawką nowego materiału.
 • Odnośniki do dodatkowych materiałów, w tym nagrań wideo i piosenek, poszerzają wiedzę i rozbudzają ciekawość.
 • Testy online kontrolują postępy w nauce.
 • Wskazówki dydaktyczne pomogą Ci znaleźć skuteczne metody nauki fińskiego.
 • Dzięki różnym ciekawostkom kulturowym poznasz, jak wygląda życie w Finlandii.
 • W razie pytań i wątpliwości, możesz liczyć na wparcie prowadzącej.

Kursy z serii „Buduj język fiński” i „Fiński z Suomiką” są zaprojektowane dla osób samodzielnie uczących się fińskiego od poziomu początkującego. W każdym z nich jednak stosuję inne metody nauczania.

 • W kursach z serii Buduj język fiński wykorzystuję moją własną autorską metodę. Tłumacząc zdania z polskiego na fiński stopniowo przedstawiam nowe słówka i struktury gramatyczne Każda lekcja ma podobną budowę. Celem kursu jest nauka budowania zdań w efektywny sposób. Istotną cechą są regularne powtórzenia i wracanie do wcześniej przedstawionych słówek i struktur. Wielu osobom bardzo odpowiada ta metoda! Trzy części kursu są na poziomie A1. Nie planuję na razie tworzyć kolejnych części. Kurs nie jest przeładowany słownictwem, dlatego można uzupełnić zasób słówek za pomocą mojego e-booka Słownictwo dla początkujących.
 • Seria Fiński z Suomiką jest bardziej rozbudowana i ma przypominać standardowe lekcje z nauczycielem. W nagraniach wideo wyjaśniam gramatykę, nowe słówka i zwroty tak, jakbym wyjaśniała te zagadnienia uczniom na żywo. Jest też dużo ciekawostek metodycznych (np. z jakiego słownika korzystać, jak się uczyć wymowy) oraz ciekawostek kulturowych i praktycznych o życiu w Finlandii. Skupiam się też bardzo od samego początku na nauce języka potocznego. Udostępniam też wiele materiałów dodatkowych (np. piosenek, nagrań wideo, linków). W e-podręczniku załączonym do kursu jest wiele różnorodnych ćwiczeń. Pierwsza i druga część z tej serii jest już w sprzedaży. Planuję tworzyć kolejne części kursu na wyższych poziomach aż do B1/B2, o ile będzie zainteresowanie.

Warto przetestować darmowe lekcje z każdej serii, aby porównać sposób nauczania, co pozwoli wybrać dla siebie odpowiedni kurs.

Oba kursy częściowo pokrywają te same zagadnienia, chociaż przedstawione są one w inny sposób. Nie stoi nic na przeszkodzie, aby korzystać z obydwu kursów jednocześnie. W ten sposób w ciekawy sposób można utrwalać i rozszerzać materiał.

Course Information

Szacowany czas ukończenia: 6 tygodni

Trudność: Początkujący

Ścieżki kursu:

Monika Kociuba Monika Kociuba Autor

Mam na imię Monika i od wielu lat tworzę materiały do nauki fińskiego. Pomogę Ci zgłębić tajniki języka fińskiego i poznać kulturę fińską.

 1. Pierwszą opcją jest płatność za pomocą karty kredytowej/płatniczej. W tej sytuacji należy wybrać opcję VismaPay, a następnie wskazać płatność kartą. Po wypełnieniu wymaganych danych, kwota będzie przewalutowana i pobrana z konta.
 2. Drugą opcją jest przelew bankowy przez Twój bank internetowy. Zaloguj się na swoje konto w banku i wybierz przelew do kraju EU. Wpisz numer rachunku, wybierz przelew SEPA (powinien być bezpłatny), i wpisz kwotę w walucie euro (kwota zostanie automatycznie przewalutowana).

Zakupy w sklepie dokonywane są tylko w walucie euro.

Fiński z Suomiką 1

68.20
1 rok dostępu

Fiński z Suomiką. Część 1 + 2

Wyprzedaż Original price was: 136.40€.Current price is: 111.60€.
1 rok dostępu

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA i Google Prywatność i Warunki
  Visma Pay payments
  Paypal payments
  Paypal

  Zawartość kursu

  WPROWADZENIE

  MODUŁ 1

  MODUŁ 2

  MODUŁ 3

  MODUŁ 4

  MODUŁ 5

  PODSUMOWANIE

  1. Agnieszka pisze:

   Kurs jest świetnie przygotowany. Olbrzymia dawka wiedzy, garść informacji praktycznych. Wszystko przekazane w uporządkowany i ciekawy sposób. Mnie osobiście bardzo przypadły do gustu informacje o samej Finlandii. Polecam wszystkim.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.