Buduj język fiński. Część druga.

Buduj język fiński. Część druga.

Cieszę się, że Monika stworzyła możliwość nauki fińskiego online i dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi odczarowuje stereotyp, iż fiński to mega trudny język. Kurs Moniki to dla mnie czysta frajda. Aż chce się uczyć!

Co to za kurs?

„Buduj język fiński” to kurs języka fińskiego na poziomie podstawowym, prowadzony za pomocą tłumaczeń. Jak cegiełka po cegiełce będziesz poznawać nowa słówka, zwroty i zagadnienia gramatyczne. Dzięki kursowi zautomatyzujesz przydatne struktury oraz poznasz fundamenty języka fińskiego.

Dla kogo jest ten kurs?

Druga część kursu (poziom ok. A1.1-A1.2) przeznaczona jest dla osób znających podstawy lub chcących odświeżyć swoją wiedzę i umiejętności. Jest to kontynuacja pierwszej części kursu dostępnej tutaj. Szczególnie polecam osobom, które preferują tłumaczenia jako metodę nauki oraz analizę wyrazu w zdaniu, oraz łagodne tempo nauki.

Czego nauczysz się w czasie kursu?

W drugiej części kursu „Buduj język fiński” nauczysz się m.in.:

 • opisać pogodę
 • nazwać niektóre nazwy miesięcy, pory roku oraz pory dnia
 • policzyć do kilku tysięcy
 • opisać, że ktoś coś ma w liczbie mnogiej
 • powiedzieć, która jest godzina
 • nazwać kolory
 • nazwać ubrania
 • zapytać o cenę
 • tworzyć wyrazy złożone
 • odmieniać czasownik katsoa (oglądać), syödä (jeść), juoda (pić) i maksaa (płacić)
 • używać przypadku partitiivi po liczebnikach i innych określnikach ilości oraz po niektórych czasownikach
 • stworzyć liczbę mnogą w mianowniku
 • wymieniać spółgłoski lt, kk, pp oraz tt w wyrazie
 • odmieniać wyrazy zakończone na -e, -nen, -si

W skład kursu wchodzą:

 • Nagrania wideo do każdej lekcji
  Każde nagranie trwa około 10 minut. Nagrania wideo można odtwarzać online.
 • Nagrania audio MP3 (ścieżka dźwiękowa z nagrań wideo) do pobrania.
 • Slajdy z lekcji do pobrania jako plik PDF.
 • Zeszyt ćwiczeń do pobrania jako plik PDF.
 • Słowniczek polsko-fiński ze słówkami ze wszystkich lekcji, dostępny do pobrania w formacie PDF.
 • Quizy co pięć lekcji, sprawdzające wiedzę.
 • Test końcowy

Kursy z serii „Buduj język fiński” i „Fiński z Suomiką” są zaprojektowane dla osób samodzielnie uczących się fińskiego od poziomu początkującego. W każdym z nich jednak stosuję inne metody nauczania.

 • W kursach z serii Buduj język fiński wykorzystuję moją własną autorską metodę. Tłumacząc zdania z polskiego na fiński stopniowo przedstawiam nowe słówka i struktury gramatyczne Każda lekcja ma podobną budowę. Celem kursu jest nauka budowania zdań w efektywny sposób. Istotną cechą są regularne powtórzenia i wracanie do wcześniej przedstawionych słówek i struktur. Wielu osobom bardzo odpowiada ta metoda! Trzy części kursu są na poziomie A1. Nie planuję na razie tworzyć kolejnych części. Kurs nie jest przeładowany słownictwem, dlatego można uzupełnić zasób słówek za pomocą mojego e-booka Słownictwo dla początkujących.
 • Seria Fiński z Suomiką jest bardziej rozbudowana i ma przypominać standardowe lekcje z nauczycielem. W nagraniach wideo wyjaśniam gramatykę, nowe słówka i zwroty tak, jakbym wyjaśniała te zagadnienia uczniom na żywo. Jest też dużo ciekawostek metodycznych (np. z jakiego słownika korzystać, jak się uczyć wymowy) oraz ciekawostek kulturowych i praktycznych o życiu w Finlandii. Skupiam się też bardzo od samego początku na nauce języka potocznego. Udostępniam też wiele materiałów dodatkowych (np. piosenek, nagrań wideo, linków). W e-podręczniku załączonym do kursu jest wiele różnorodnych ćwiczeń. Pierwsza i druga część z tej serii jest już w sprzedaży. Planuję tworzyć kolejne części kursu na wyższych poziomach aż do B1/B2, o ile będzie zainteresowanie.

Warto przetestować darmowe lekcje z każdej serii, aby porównać sposób nauczania, co pozwoli wybrać dla siebie odpowiedni kurs.

Oba kursy częściowo pokrywają te same zagadnienia, chociaż przedstawione są one w inny sposób. Nie stoi nic na przeszkodzie, aby korzystać z obydwu kursów jednocześnie. W ten sposób w ciekawy sposób można utrwalać i rozszerzać materiał.

Monika Kociuba Monika Kociuba Autor

Mam na imię Monika i od wielu lat tworzę materiały do nauki fińskiego. Pomogę Ci zgłębić tajniki języka fińskiego i poznać kulturę fińską.

 1. Pierwszą opcją jest płatność za pomocą karty kredytowej/płatniczej. W tej sytuacji należy wybrać opcję VismaPay, a następnie wskazać płatność kartą. Po wypełnieniu wymaganych danych, kwota będzie przewalutowana i pobrana z konta.
 2. Drugą opcją jest przelew bankowy przez Twój bank internetowy. Zaloguj się na swoje konto w banku i wybierz przelew do kraju EU. Wpisz numer rachunku, wybierz przelew SEPA (powinien być bezpłatny), i wpisz kwotę w walucie euro (kwota zostanie automatycznie przewalutowana).

Zakupy w sklepie dokonywane są tylko w walucie euro.

Buduj język fiński. Część druga.

55.80
1 rok dostępu

Buduj język fiński. Część 1 + 2 + 3

Wyprzedaż Original price was: 167.40€.Current price is: 111.60€.
1 rok dostępu

  Ta strona korzysta z zabezpieczenia reCAPTCHA i Google Prywatność i Warunki
  Visma Pay payments
  Paypal payments
  Paypal

  Wprowadzenie

  Lekcje 21-25

  Lekcje 26-30

  Lekcje 31-35

  Lekcje 36-40

  Podsumowanie

  1. pocahontas.2909 pisze:

   Bardzo dobry kurs, szczególnie dla osoby, która nigdy wcześniej nie uczyła się fińskiego. Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam właśnie na ten kurs. Bardzo profesjonalne prowadzenie lekcji, które zachęcało do uczestniczenia w kolejnych. Fiński jest trudnym językiem, a jego gramatyka bardzo różni się od gramatyki języków indoeuropejskich, a w wydaniu Pani Moniki gramatyka fińska przybierała „ludzkie oblicze”. Pani Monika jest bardzo profesjonalnym nauczycielem, a każda lekcja była tak przemyślana, aby nauka fińskiego stała się przyjemnością. Dziękuję i polecam!!!!

  2. Sylwester Perkowski pisze:

   Jestem bardzo zadowolony. Kurs bardzo przyjazny dla ucznia i ciekawie wykonany. Umożliwia to łatwe przyswojenie nowych słów i gramatyki. :).

  3. Kamil Rokosz pisze:

   Gdy pierwszy raz popatrzyłem na fiński portal z aktualnościami, to nie byłem w stanie domyślić się co znaczy choć jedno zdanie. Zupełnie egzotyczny język, w porównaniu do polskiego, angielskiego czy któregokolwiek języka z krajów skandynawskich (no, może zdarzy się kilka słów w jakimś stopniu podobnych, ale gramatyka to co innego).
   Każda lekcja to solidny zastrzyk informacji. Jest to głównie gramatyka i podstawowe słownictwo, ale tłumaczona stopniowo. Każda lekcja to częściowe powtórzenie poprzednich, przez co materiał utrwala się nieco lepiej.
   Każda z części kursu (1-20, 21-40 i 41-60) zajęła mi około miesiące, po średnio dwie godziny dziennie. Dlatego, że oprócz samego słuchania lekcji i pisania ćwiczeń, powtarzałem cały materiał od początku za pomocą jednej z aplikacji do powtórek. Zasada: nie ruszam dalej, dopóki nie rozumiem i nie pamiętam w pełni poprzedniego materiału. Po tych 2.5 miesiącach wyrobił się już nawyk, odpowiednie odmiany wyrazów wskakują do głowy automatycznie.
   Te trzy części, mimo że nie uczą nie wiadomo jak wiele słownictwa, to wprowadzają na tyle, że można rozróżnić wiele konstrukcji i pojedyncze słowa, czytając nawet zaawansowane teksty. No i wysłowić się w prostych sytuacjach – a to duży sukces, bo mówimy o poziomie A1.
   Kurs zachęca do dalszego eksplorowania języka. Pomimo, że na początku ilość zasad gramatycznych wydaje się koszmarem, to można wyuczyć się jej „na wyczucie”.
   Teraz bez problemu mogę zająć się podręcznikiem do A1/A2 w pełni po fińsku, bo wiele pojęć jest mi znajomych i nie czuję się już w nim zagubiony – a tak było przed odbyciem kursu.
   Słowem, polecam i proszę pamiętać, że trzeba uczyć się codziennie i nie ma dróg na skróty 🙂 Z aplikacji w telefonie trudno nauczyć się języka, to iluzja. Są za to idealne do powtórek i wyrabiania nawyku nauki.

  4. inez pisze:

   Świetny kurs, jasno przedstawiona gramatyka, któtkie 10 min lekcje, więc łatwo można opanować materiał. Polecam, zwłaszcza dla nie mających zbyt dużo wolnego czasu. A najfajniesze są obrazki ilustrujące słownictwo 🙂

  5. Beata pisze:

   Kurs przygotowany w sposób bardzo przejrzysty, dzięki czemu materiał przyswaja się łatwo. W nauce języka obcego ważne jest aby chciało nam się do danego kursu wracać , żeby nauka z kursem była przyjemnością i tu jest to zapewnione 🙂 Jestem zadowolona i na pewno nie jest to ostatni mój zakup.

  6. Magdalena Konstantynowicz pisze:

   Cieszę się, że Monika stworzyła możliwość nauki fińskiego online i dzięki odpowiednio przygotowanemu programowi odczarowuje stereotyp, iż fiński to mega trudny język. Kurs Moniki to dla mnie czysta frajda. Aż chce się uczyć!

  7. Orina Gill pisze:

   Kurs jest rewelacyjny, metoda nauczania stosowana przez Panią Monikę sprawdza się super! To jest prawdziwe budowanie języka od podstaw. Część pierwszą opanowałam w niecałe półtora miesiąca co jest niesamowite.

  Dodaj opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.